Vzdělávání ČPS

Vzdělávací akce Českého plynárenského svazu přináší nejen strategie, novinky a technické informace pro odborníky v oboru plynárenství, ale i pro profesionály, kteří s plynárenstvím spolupracují. Organizujeme také akce pro studenty zejména technických vysokých škol.

2024
Termín Název akce Pozvánka
16.–17.4. Technická konference SymGas

Získejte komplexní technický pohled na současné plynárenství. Stěžejní téma bezpečnosti provozu plynárenské soustavy a plynárenských zařízení doplní nové trendy v provozování plynárenské soustavy, dekarbonizace nebo vyžití obnovitelných plynů. Sejdou se zástupci celého řetězce souvisejícího s tuzemským plynárenstvím od pracovníků údržby plynárenské soustavy přes revizní techniky a konstruktéry, ale i zaměstnance státní a veřejné správy.
Pozvánka
17.–20.6. Letní plynárenská škola pro studenty VŠ

Plynárenství hraje desítky let významnou roli v energetice a bude tomu tak i v budoucnosti. Odklon od uhlí, nové technologie a nízkoemisní plyny, jako jsou vodík nebo biometan – to vše jsou důvody, kvůli nimž projde plynárenství v nadcházejících letech obrovskou změnou. A studenti VŠ mohou být u toho. Účastnící Letní plynárenské školy poznají perspektivní obor s řadou příležitostí. Účastníci se seznámí s nejmodernějšími technologiemi, na jejichž vývoji a rozvoji se mohou podílet.
Pozvánka
12.9.–5.12. Kurz Od těžby ke spotřebě

Poznejte plynárenství do hloubky. Během 6 dnů, rozložených v průběhu 4 měsíců, se blíže seznámíte mimo jiné s oblastmi, jako je skladování plynu, jeho přeprava a distribuce, provoz a údržba plynárenských zařízení, obchodování s plynem, kombinovaná výroba elektřiny a tepla, nebo využití obnovitelných plynů jako biometan či vodík.
23.–24.10. Podzimní plynárenská konference – 30. ročník

Prestižní plynárenská akce na které byste neměli chybět. Sejdou se vrcholní představitelé plynárenství, manažeři a odborníci z řad kolektivních členů ČPS, partnerských organizací a v neposlední řadě zástupci státní správy.
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací
https://www.high-endrolex.com/10